Prawo do odstąpienia od umowy

 

ADRES DLA ZWROTÓW I REKLAMACJI

SENSI, Jana Pawła II 27/11, 55-011 Siechnice
ZWROT - Prawo do odstąpienia od umowy

Poniższa treść to uzupełniony wzór pouczenia o odstąpieniu od umowy z Ustawy z dnia 30 maja 2014 r . o prawach konsumenta

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
 2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą polską osobno lub razem ze zwracanym towarem na adres SENSI, Jana Pawła II 27/11, 55-011 Siechnice lub pismo wysłane mailowo na sklep@e-sensi.pl, najlepiej z żądaniem potwierdzenia przeczytania, aby mieli Państwo pewność, że e-mail doszedł).
 4. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. POBIERZ WZÓR
 5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
 6. Skutki odstąpienia od umowy:
  W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 7. Proszę odesłać nam rzecz na adres SENSI, Jana Pawła II 27/11, 55-011 Siechnice, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
WYMIANA

Jeżeli chcą Państwo dokonać wymiany towaru, należy:

 1. Odstąpić od umowy i zwrócić towar na zasadach opisany powyżej (dotyczących zwrotu towaru). Pieniądze zostaną Państwu zwrócone, jak tylko otrzymamy od Państwa zwrot.
 2. Złożyć nowe zamówienie. Zamówienie należy opłacić razem z kosztami wysyłki, zgodnie z wybraną formą płatności (przelew /Karta płatnicza /PayU /PayPal).