Odstąpienie od umowy

 

 

Zwroty i reklamacje prosimy odsyłać tylko i wyłącznie na nasz adres: 

SENSI, Jana Pawła II 27/11, 55-011 Siechnice, tel. 531120973

Formularz zwrotu

 

Możesz skorzystać z powyższego formularza zwrotu lub możesz napisać własne oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
Twoje oświadczenie może być w formie papierowej lub możesz mailowo poinformować nas o chęci zwrotu, pisząc do nas na sklep@e-sensi.pl. Oświadczenie powinno zawierać Twoje dane oraz nazwy produktów, które zwracasz. Podanie numeru konta, przyśpieszy zwrot pieniędzy.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni od odebrania paczki, bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

 

 • Jeżeli mailowo poinformujesz nas o swoim odstąpieniu od umowy, to Twoje zamówienie otrzyma status "Przyjęto odstąpienie od umowy"
 • Zawsze mailowo informujemy o otrzymaniu paczki zwrotnej i rozliczeniu zwrotu - zmienimy status na "Przyjęto zwrot"
 • Do przesyłki nie dołączaj dowodu zakupu (absolutnie nie wymagamy drukowania faktur).
 • Zachowaj numer przesyłki zwrotnej, który otrzymasz po nadaniu paczki.
  Monitoruj swoją zwracaną paczkę. Jeżeli zobaczysz, że paczka jest awizowana, koniecznie poinformuj nas o tym mailowo. Jeżeli podasz nam numer przesyłki zwrotnej, to sami będziemy monitorować Twoją zwracaną paczkę i dopilnujemy, aby trafiła do nas jak najszybciej.
  Każdą, rejestrowaną przesyłkę Poczty Polskiej można śledzić na stronie https://emonitoring.poczta-polska.pl/
  Nie zalecamy odsyłać paczek zwykłymi listami, których nie można śledzić.

 

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów

Poniższa treść to uzupełniony wzór pouczenia o odstąpieniu od umowy z Ustawy z dnia 30 maja 2014 r . o prawach konsumenta

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
 2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (wysłanego na adres SENSI, Jana Pawła II 27/11, 55-011 Siechnice lub na adres email sklep@e-sensi.pl)
 4. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.
  Formularz odstąpienia od umowy
  Adresat: SENSI, Jana Pawła II 27/11, 55-011 Siechnice
  – Ja niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy:
  – Data zawarcia umowy lub odbioru:
  – Imię i nazwisko konsumenta:
  – Adres konsumenta:
  – Zwrot pieniędzy na:
  – Podpis konsumenta:
  – Data:
 5. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
 6. Skutki odstąpienia od umowy:
  W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 7. Proszę odesłać nam rzecz na adres SENSI, Jana Pawła II 27/11, 55-011 Siechnice, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

 

Wymiana

Aby dokonać wymiany towaru na inny należy:

 • Odstąpić od umowy na warunkach opisanych powyżej.
 • Złożyć nowe zamówienie.