Walentynki 14.02.2023

19-01-2023

Walentynki to święto obchodzone 14 lutego każdego roku. Jest to dzień, w którym wyrażamy miłość i przywiązanie do Ukochanych, zazwyczaj poprzez dawanie kwiatów i rozmaitych prezentów. Wymarzone Walentynki spędzamy na rozmaite sposoby, w zależności od indywidualnych preferencji, okoliczności i możliwości. Przyjemnym sposobem na zagospodarowanie tego wyjątkowego dnia jest romantyczna kolacja z ukochaną osobą, w domu lub w miłej restauracji. Powszechne jest także wspólne wykonywanie zabawnych i romantycznych czynności. Świętujący często wybierają się na wycieczki, spacery, do kina czy teatru, na koncert, kabaret czy stand-up. Niektórzy decydują się na wspólne oglądanie romantycznego filmu czy czytanie książki, inni na lot balonem lub wizytę w tunelu aerodynamicznym. Z całą pewnością wyjątkowym sposobem jest także wspólny wolontariat, robienie czegoś charytatywnego jako para. Wszystko zależy od naszej kreatywności!  Ostatecznie 14 luty spędzamy w sposób, który nas po prostu uszczęśliwia i spełnia oraz zbliża do osób, na których nam zależy.

 

serce-walentynkowe

 

Troszkę historii

Początki Walentynek sięgają starożytnego Rzymu, gdzie w połowie lutego obchodzono święto zwane Lupercalia - ku płodności i oczyszczeniu z potknięć minionego roku. W V wieku Kościół katolicki zabiegał o zastąpienie tego pogańskiego święta chrześcijańskim, a na patrona nowego święta wybrano męczennika świętego Walentego. Był to lekarz i duchowy, który wbrew cesarzowi Klaudiuszowi II Gockiemu, błogosławił śluby młodych legionistów. W tamtych latach młodzi mężczyźni mieli zakaz zawierania związków małżeńskich, ponieważ uważano że mężczyźni niemający rodzin są lepszymi żołnierzami. Za złamanie cesarskiego zakazu, Walenty trafił do więzienia. Tam zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika, która jak mówią legendy - dzięki tej miłości odzyskała wzrok. 14 lutego 270 roku Walenty został zabity z rozkazu Cesarza. Przed egzekucją skazaniec napisał list do swojej wybranki, który podpisał: „Od Twojego Walentego”

W XIV i XV wieku święto 14 lutego zaczęto kojarzyć z romantyczną miłością i tak jest obchodzone do dziś. 

 

Walentynkowe prezenty

Najpopularniejszym prezentem walentynkowym są często kwiaty, zwłaszcza czerwone róże, które tradycyjnie kojarzą się z miłością i pożądaniem. Inne popularne podarunki to czekoladki, biżuteria, bielizna, kosmetyki, perfumy.

Mężczyźni i kobiety mogą mieć różne preferencje dotyczące podarunków. Niektórzy Panowie mogą marzyć o otrzymaniu luksusowego zegarka lub nowego zestawu narzędzi, podczas gdy inni mogą docenić serdeczny list lub własnoręcznie wykonany prezent. Podobnie, niektóre kobiety mogą marzyć o otrzymaniu designerskiej torebki lub biżuterii, podczas gdy inne mogą docenić romantyczne przeżycie lub przemyślany gest.

Ostatecznie najważniejsze jest, aby prezent był czymś, co odbiorca doceni, a nie tylko konwencjonalną, oklepaną opcją. Przemyślany i szczery upominek, niezależnie od swojej ceny i wielkości, będzie oznaczał znacznie więcej niż drogi, ale bezosobowy podarunek.

 

Bielizna na walentynki

Bielizna może być świetnym prezentem na Walentynki z wielu powodów. Przede wszystkim jest osobista. Wręczenie jej w prezencie może być sposobem na wyrażenie miłości i intymności. Może także ukazać, że znamy Ukochaną osobę na tyle dobrze, aby wybrać coś, co będzie pasowało do jej stylu i gustu. Wybór odpowiedniego rozmiaru, fasonu i koloru bielizny, który pasuje do obdarowanej osoby sprawia, że ​​prezent jest przemyślany i pokazuje, że włożyliśmy trochę wysiłku w wybór prezentu. Ale także dzięki bieliźnie możemy pokazać Partnerowi swoje preferencje. Podarowanie bielizny w prezencie może być romantycznym i zmysłowym gestem, który może podsycić ogień miłości w tym szczególnym dniu.

Kolejnym powodem dla którego warto kupić bieliznę na prezent jest jest praktyczność. Bielizna jest czymś, czego każdy potrzebuje i co każdy nosi. W ładnej bieliźnie czujemy się lepiej, dlatego warto w nią inwestować. Z całą pewnością bielizna to użyteczny podarunek. To także sposób na wyrażenie troski. Wręczenie w prezencie wygodnej i dobrej jakości bielizny może być sposobem na pokazanie, że zależy nam na czyimś komforcie i dobrym samopoczuciu.

Ogólnie rzecz biorąc, podarowanie bielizny jako prezentu walentynkowego może być sposobem na wyrażenie miłości, intymności i troski, co czyni ją doskonałym wyborem na Walentynki.

 

Biżuteria na ciało

Oryginalnym walentynkowym prezentem może być również biżuteria na ciało. To wyjątkowy i modny sposób na wyrażenie własnego stylu i może być świetnym prezentem dla kogoś, kto ceni modę i kreatywność. Może to być świetny sposób na urozmaicenie walentynek i dodanie tej okazji odrobiny luksusu i zmysłowości. To idealny prezent dla tych, którzy są otwarci na nowe, ekscytujące doznania i lubią wyrażać siebie poprzez swój ubiór i dodatki. To przemyślany i wyjątkowy prezent, który docenią osoby podążające za modą i ceniące sobie coś niezwykłego.

Biżuteria na ciało fenomenalnie prezentuje się na nagim ciele - skąpo ale i ekskluzywnie! Jest zjawiskową odmianą dla klasycznych kompletów erotycznych. Z całą pewnością zawsze zrobi wielkie WOW. Genialnie połączone łańcuszki można założyć na ulubioną bieliznę. Dzięki temu zyskamy jej nową, bardziej wytworną odsłonę. 

Podobnie jak w przypadku każdego prezentu, ważne jest, aby odbiorca docenił podarunek i cieszył się nim oraz aby był zgodny z jego osobistym stylem i preferencjami.

 

Olejki i świece do zmysłowego masażu

Świetnym dodatkiem do bieliźnianego prezentu mogą być olejki i świece do masażu. Tego typu drobiazgi mogą pomóc stworzyć relaksującą i intymną atmosferę, idealną na Walentynki.

Olejki do masażu i świece można wykorzystać do zmysłowych masaży, które mogą być świetnym sposobem na stworzenie głębszej więzi z partnerem. Olejki i świece często mają różne zapachy i mogą być używane do tworzenia specyficznej atmosfery, na przykład romantycznej lub relaksującej. Intymność podsycimy z udziałem jadalnych olejków. Wodzenie językiem po ciele nigdy nie było aż tak smakowite dla dwóch stron! Zafundujcie Ukochanej osobie niezapomniany, relaksujący masaż, pełen ulubionych aromatów.

Zadbajcie o swoje dobre samopoczucie w tym wyjątkowym dniu. 

walentynki

Polecane produkty