Plugi analne

23-07-2022

Czym są plugi analne? Jak ich używać?

Korki analne, które znane są również jako zatyczki analne lub butt plugs, to gadżety erotyczne o charakterystycznym, stożkowatym kształcie. Zabawki te umieszcza się w odbytnicy, dzięki czemu można doświadczyć zupełnie nowych doznań seksualnych. Może to być wstęp do seksu analnego, choć nie musi — może to być też urozmaicenie tradycyjnego seksu. Podczas stosowania tego typu gadżetów należy jednak pamiętać o zachowaniu zasad higieny oraz o odpowiednim przygotowaniu, aby ustrzec się od negatywnych konsekwencji ich nieprawidłowego użytkowania.

 

zatyczka analna

 

Czym jest korek analny?

Zatyczki analne mają bardzo prostą budowę, choć oczywiście można spotkać wiele różnych ich wersji, pod względem kształtu, koloru czy materiału, z którego są wykonane. Zwykle jednak posiadają szeroką podstawę i część penetracyjną przypominającą stożek. Ten kształt nie jest przypadkowy — zwężenie na górze ułatwia aplikację zabawki, zaś budowa jej dołu zapobiega wypadaniu.

Z korków analnych korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To dobry sposób na urozmaicenie swojego życia seksualnego oraz wzniesienie swoich doznań na zupełnie nowy poziom. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób, które mają obawy przed seksem analnym i chcą na początek spróbować tej przyjemności z niewielką zabawką.

 

Zatyczki analne – jak działają?

Stosowanie korków analnych jest proste, jednak wymaga pamiętania o pewnych zasadach. Przede wszystkim jest to lubrykant czyli odpowiedni środek nawilżający. Jego użycie jest konieczne ze względu na to, iż odbytnica w przeciwieństwie do pochwy nie ma zdolności lubrykacyjnych. Delikatnie wprowadzona do odbytu zatyczka analna pobudza poprzez stymulację zakończeń nerwowych znajdujących się w tej okolicy. Występuje tu nie tylko przyjemność, ale i aspekt zdrowotny, szczególnie w przypadku mężczyzn, poprzez stymulację gruczołu prostaty. Budowa zatyczek analnych sprawia, iż nie wysuwają się one i nie przeszkadzają nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Pozostaną na swoim miejscu tak długo, jak tego zapragniemy.

 

zatyczka analna czarna

 

O czym pamiętać przed skorzystaniem z korków analnych?

Nie tylko użycie lubrykantu jest ważne, jeśli chodzi o korzystanie z korków analnych. Duże znaczenie ma także ich rozmiar, zwłaszcza w przypadku osób początkujących. Na pierwszy raz warto wybrać jeden z najmniejszych dostępnych wymiarów, o średnicy około 2 cm. Można zdecydować się również na cały zestaw zatyczek w różnych rozmiarach. Zabawka powinna mieć szeroką podstawę, aby mieć pewność, iż nie utknie ona w odbycie i że będzie łatwo ją wyjąć. Na początek dobrze jest też zdecydować się na korek silikonowy, który jest aksamitny w dotyku i mniej twardy niż inne gadżety erotyczne wykonane czy to ze szkła czy z kamienia. Wszystkie markowe plugi są łatwe w czyszczeniu i bezpieczne dla skóry.

 

szklane korki analne

 

Jak używać korków analnych?

Po wybraniu odpowiedniego modelu korka analnego oraz zakupie odpowiedniego środka nawilżającego, przed pierwszą aplikacją warto się dobrze do tego przygotować mentalnie. Dobrze jest się wyciszyć i wyluzować, aby ciało nie było napięte i zestresowane. Pomogą w tym pieszczoty całego ciała, które można wykonywać samemu lub poprosić o pomoc partnera bądź partnerkę. Następnie warto użyć dużej ilości nawilżenia — w tym przypadku lepiej za dużo niż za mało, co ułatwi włożenie korka. Wszelkie ruchy należy wykonywać spokojnie i powoli. Jeśli nie uda się za pierwszym razem to nic takiego — warto poczekać na odpowiedni moment. Po wprowadzeniu zatyczki analnej można ją trzymać w sobie nawet do kilku godzin, dbając jednak o odpowiedni poziom nawilżenia przez cały czas. Na pierwszy raz można jednak pozostać przy kilku minutach, aby na spokojnie móc się przyzwyczaić do tego rodzaju przyjemności. Bardziej doświadczone osoby mogą bez problemu funkcjonować dłużej z korkiem analnym, pamiętając jednak o tym, że może to prowadzić do rozciągania mięśnia zwieracza. Po takiej zabawie warto zrobić sobie kilkudniową przerwę na regenerację.

Bardzo ważnym etapem zabawy z korkami analnymi jest też higiena — po każdym użyciu należy je odpowiednio wyczyścić, najlepiej specjalnymi środkami do czyszczenia gadżetów erotycznych. Gorąco polecamy profesjonalny produkt pjur Toy Clean, który skutecznie zabija bakterie i grzyby oraz niweluje nieprzyjemne zapachy.

 

Jakie są rodzaje korków analnych?

Istnieją różne rodzaje korków analnych, które różnią się od siebie materiałem wykonania, kształtem, kolorem czy podstawą. Można je podzielić na kilka głównych typów:

  • klasyczne — najpopularniejsze zatyczki dla początkujących, czyli stożki i krople, a także wieże i kule;

butt plugs

  • fetyszowe — rozmaite korki na przykład z futrzanymi ogonami czy zatyczki na kluczyk;

plugi z ogonkiem

  • funkcyjne — pełniące konkretną funkcję, tj. na przykład masażery prostaty czy korki rozporowe.

 

plug analny z ruchomą główką