Masaż prostaty

23-06-2022

Prostata to męski gruczoł krokowy, który ma wielkość orzecha i znajduje się w odbytnicy i tuż pod pęcherzem. Jego funkcją jest wytwarzanie płynu prostaty niezbędnego do stworzenia nasienia poprzez połączenie z innymi płynami i plemnikami. Niektórym masowanie prostaty może kojarzyć się z przyjemnością seksualną, intrygującym  urozmaiceniem intymnych uniesień zaś innym po prostu z czynnością terapeutyczną stosowną np. w leczeniu zapalenia prostaty czy też diagnostyką. Znajdą się również tacy Panowie, którzy mimo iż nie próbowali, to uważają tę czynność za coś niepożądanego czy wręcz odrażającego, czego nie chcieliby doświadczyć. Każdy ma własne preferencje i dla niektórych już samo majstrowanie przy odbycie może po prostu wydawać się łagodnie mówiąc nieatrakcyjne. Jednak nie próbując można wiele stracić. Stymulacja może okazać się bardzo przyjemna i dodatkowo przynieść korzyści zdrowotne.

 

prostata

 

Dojenie gruczołu krokowego czyli masaż prostaty

Dojenie stercza to czynność polegająca na masowaniu prostaty, której efektem będzie wytworzenie wydzieliny prostaty czyli rzadkiego, mlecznego płynu. Prostatę może wydoić każdy, kto ją posiada. Można to zrobić samodzielnie lub z pomocą partnera czy medyka. W sklepie e-sensi.pl znajdziecie wiele specjalistycznych gadżetów erotycznych do stymulacji prostaty. Dzięki nim ta czynność będzie jeszcze łatwiejsza.

 

Prostatę można stymulować zewnętrznie lub wewnętrznie

Masaż zewnętrzny polega na stymulacji okolicy krocza między moszną a odbytem. Ta technika polega na wypychaniu w górę skóry między jądrami a odbytnicą.

Masaż wewnętrzny prostaty odbywa się poprzez włożenie do odbytu palca. Dla komfortu palec powinien być nasmarowany dużą ilość środka nawilżającego (zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lubrykantów). Należy wsunąć go do odbytu, powoli naciskając przednią ścianę odbytnicy, gdzie powinniśmy zlokalizować prostatę (zazwyczaj będzie to wymagało włożenia palca przynajmniej do połowy). Masaż najlepiej rozpocząć stałym ruchem - uciskamy i masujemy. Nie należy robić nic na siłę i zbyt intensywnie aby nie wywołać bólu czy podrażnień. Z czasem odnajdziecie swój ulubiony rytm. 

Przed dojeniem należy się dobrze wypróżnić. Można też wykonać lewatywę z udziałem specjalistycznego gadżetu erotycznego jakim jest gruszka. Szczególnie polecamy zwrócić uwagę na model Douche Mate Pro. Osoba wykonująca masaż musi mieć czyste ręce, może także pokusić się o założenie jednorazowych rękawiczek. Przestrzeganie zasad higieny wyeliminuje ryzyko infekcji. Nie wykonuj masażu jeżeli cierpisz na schorzenia typu kamica gruczołu krokowego, zapalanie prostaty, odbytnicy czy cewki moczowej a także przy dolegliwościach typu hemoroidy.

 

Orgazm prostaty

Stymulacja prostaty może być bardzo przyjemna a dla niektórych szczęściarzy może zakończyć się nawet orgazmem prostaty. Nie wszyscy mężczyźni dochodzą w ten sposób. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo szczytowania zalecana jest masturbacja podczas masażu. W każdym bądź razie, jako że prostata jest unerwiona, to jej stymulacja powinna wiązać się z przyjemnością i to bez względu na to, czy dojdzie do wytrysku czy orgazmu. 

Korzyścią płynącą ze stymulacji stercza jest na pewno dobre samopoczucie. Jeżeli masaż wykonuje ukochana osoba to wzmacniamy w ten sposób intymną relację. Niektórzy uważają, że tego typu stymulacja poprawia erekcję i wpływa na intensywniejsze orgazmy a także może mieć korzystny wpływ na problemy z przedwczesnym wytryskiem.

 

Masażery prostaty

Gadżety erotyczne do stymulacji prostaty to profesjonalne urządzenia o charakterystycznym wyglądzie. Ich ergonomiczny kształt pozwala perfekcyjnie sięgnąć do męskiego puntu G. W ofercie naszego sklepu znajdziecie najróżniejsze modele. Klasyczne, najprostsze z powodzeniem zastąpią palec. Ich ergonomiczny kształt dostarczy najwyższego komfortu użytkowania. Niektóre masażery intymne posiadają opcje wibracji czy nawet ruchomą główkę. Warto zwrócić tu uwagę na wspaniały model Spotty RC. Atutem części dostępnych na rynku erotycznych urządzeń jest opcja zdalnego sterowania  czy to smartfonem czy dołączonym do zestawu pilotem. Pamiętajcie o używaniu odpowiednich środków nawilżających - dzięki lubrykantom doznania będą przyjemniejsze.

 

masażer do prostaty

Polecane produkty