Kontrowersyjne pasy cnoty

25-07-2023

Pasy cnoty to wynalazki, których dokładne pochodzenie nie jest znane. Najwcześniejsze znane wzmianki o tych kontrowersyjnych urządzeniach pochodzą z XII wieku. Niemniej jednak nie jest jasne, czy wówczas pasy były rzeczywiście używane w praktyce, czy też jest to mit. Bliżej XV wieku znajdziemy więcej informacji na ich temat.

Pierwsze pasy cnoty to tak zwane żelazne majtki, które jak można się domyślać były bardzo niewygodne i utrudniały utrzymanie higieny osobistej. Ich zadaniem było uniemożliwienie kobiecie odbycia stosunku płciowego. Prezentowały się jak obręcz na wysokości bioder, od której odchodził pionowy pas zasłaniający strefę intymną. Obwód czyli poziomy pas był zamykany na klucz. Zaś pionowy element zasłaniający genitalia posiadał małe otwory umożliwiające kobiecie załatwianie potrzeb fizjologicznych. W niektórych przypadkach otwory te były również wyposażone w kolce, co miało na celu odstraszyć potencjalnych gwałcicieli czy kochanków.

Historyczny kontekst pasów cnoty jest złożony i odzwierciedla dominujące postawy wobec seksualności i ról płciowych w różnych kulturach i okresach. W średniowiecznej Europie kobiety były często postrzegane jako własność i oczekiwano, że pozostaną czyste aż do ślubu. Pasy cnoty były postrzegane jako środek ochrony cnót kobiet i zapobiegania niechcianym zalotom seksualnym. Były jednak również środkiem kontrolowania seksualności kobiet i zapewniania ich wierności mężom.

W dzisiejszych czasach pasy cnoty w dużej mierze wyszły z użycia i są obecnie kojarzone głównie z BDSM i innymi formami eksperymentów seksualnych. Podczas gdy ich historyczne znaczenie jest przedmiotem dyskusji, pozostają fascynującym spojrzeniem na postawy wobec seksualności i ról płciowych w różnych kulturach i okresach.

 

Błędne przekonania na temat pasów cnoty

Jednym z najczęstszych nieporozumień na temat pasów cnoty jest to, że były one szeroko stosowane w średniowieczu. Chociaż w zapisach historycznych z tego okresu istnieją odniesienia do pasów czystości, nie jest jasne, czy były one faktycznie używane w praktyce. Niektórzy historycy uważają, że idea pasów cnoty była w dużej mierze mitem utrwalonym przez pisarzy i artystów tamtych czasów.

Innym błędnym przekonaniem jest to, że pasy cnoty były używane przede wszystkim po to, aby uniemożliwić kobietom angażowanie się w sprawy pozamałżeńskie. Chociaż mogło to być jednym z powodów ich używania, pasy cnoty były również używane jako forma kary dla cudzołożnych kobiet i szerzej jako środek kontrolowania seksualności kobiet.

W kulturze popularnej i mediach pasy cnoty były przedstawiane na różne sposoby. W niektórych przypadkach są przedstawiane jako forma zabawy erotycznej lub BDSM, podczas gdy w innych są przedstawiane jako okrutne i opresyjne narzędzie patriarchalnej kontroli. Przedstawienia te wpłynęły na publiczne postrzeganie pasów czystości i przyczyniły się do powstania mitów i nieporozumień, które je otaczają.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że chociaż pasy cnoty mogły być używane w przeszłości, obecnie nie są one powszechnie stosowane ani akceptowane. Stosowanie pasów cnoty w jakiejkolwiek formie powinno być decyzją podjętą za obopólną zgodą między dorosłymi i nigdy nie powinno być stosowane jako środek kontroli lub karania. Rozwiewając mity i nieporozumienia na temat pasów cnoty, możemy dokładniej zrozumieć ich historyczne znaczenie i rolę we współczesnej seksualności.

 

Forma i funkcje pasów cnoty

Pasy cnoty to urządzenia zaprojektowane w celu zapobiegania współżyciu seksualnemu lub masturbacji poprzez ograniczenie dostępu do genitaliów. Zwykle składają się z paska, który pasuje do bioder i osłony zakrywającej okolice narządów płciowych.

Pasy czystości mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z metalu, skóry, plastiku i silikonu. Skuteczność pasa cnoty zależy od materiału, z którego jest wykonany. Metalowe są ogólnie uważane za najskuteczniejsze, ponieważ są trudne do złamania lub usunięcia. Mogą być jednak niewygodne w noszeniu i mogą powodować podrażnienia lub otarcia skóry. Paski skórzane są mniej restrykcyjne, ale mogą być łatwiejsze do przecięcia. Paski plastikowe są zdecydowanie lżejsze a silikonowe są bardziej elastyczne i wygodniejsze w noszeniu, ale też łatwiej je uszkodzić.

Pasy czystości można zamykać za pomocą różnych rodzajów zamków i kluczy, w tym kłódek, zamków szyfrowych i zamków elektronicznych. Kłódki są najczęstszym rodzajem zamka stosowanego w pasach cnoty, być może dlatego, że nawiązują do czasów historycznych. Zamki szyfrowe są również bezpieczne i wygodne, ponieważ do otwarcia wymagają określonej sekwencji cyfr. Zamki elektroniczne prezentują się nowocześnie, ale mogą być również najdroższe i najbardziej skomplikowane w obsłudze.

Podsumowując, projekt i budowa pasów czystości różnią się w zależności od użytych materiałów, ale generalnie składają się z paska i osłony, które ograniczają dostęp do genitaliów. Skuteczność pasa czystości zależy od materiału, z którego jest wykonany, przy czym metal jest najsolidniejszy, ale także najbardziej niewygodny. Pasy cnoty można zamykać za pomocą różnych rodzajów zamków i kluczy, w tym kłódek, zamków szyfrowych i zamków elektronicznych, z których każdy ma swoje mocne i słabe strony.

 

Dzisiejsze pasy cnoty

Pasy cnoty mają długą i kontrowersyjną historię i chociaż historycznie były używane jako środek kontrolowania seksualności kobiet, w dzisiejszych czasach są głównie kojarzone z BDSM i innymi subkulturami seksualnymi. W BDSM pasy cnoty są często używane jako forma zabawy erotycznej lub jako sposób na zbadanie dynamiki dominacji i uległości. Niektóre osoby używają ich również jako sposobu zapobiegania masturbacji lub zwiększenia podniecenia seksualnego poprzez opóźnioną gratyfikację.

Jednak używanie pasów cnoty może być kontrowersyjne, szczególnie jeśli chodzi o użycie bez zgody. Istnieją doniesienia o osobach używających pasów cnoty do kontrolowania i manipulowania zachowaniami seksualnymi swoich partnerów bez ich zgody, co może prowadzić do szkód fizycznych i psychicznych. Używanie pasów czystości bez zgody jest uważane za nadużycie i może być ścigane jako forma napaści seksualnej lub wykorzystywania.

Nawet w dobrowolnych zabawach BDSM używanie pasów cnoty budzi wątpliwości natury etycznej. Kluczowe znaczenie ma nadanie priorytetu bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu wszystkich zaangażowanych stron, a każde użycie pasów cnoty powinno zostać wcześniej omówione i wynegocjowane, aby upewnić się, że wszystkie strony czują się komfortowo i wyrażają na to zgodę. Stosowanie pasów cnoty nie powinno być wymuszane ani wykorzystywane jako środek kontroli lub manipulacji.

Ponadto stosowanie pasów cnoty może utrwalać szkodliwe stereotypy dotyczące płci i wzmacniać pogląd, że seksualność kobiet musi być kontrolowana i tłumiona. Ważne jest, aby uznać, że seksualność jest naturalną i zdrową częścią ludzkiego doświadczenia i nie powinna podlegać wstydowi ani kontroli.

Podsumowując, współczesne zastosowania pasów cnoty dotyczą głównie BDSM i innych subkultur seksualnych, a ich użycie powinno zawsze odbywać się za zgodą i wcześniej negocjowane. Używanie pasów czystości bez zgody jest nadużyciem i może prowadzić do szkód fizycznych i psychicznych. Etyczne implikacje używania pasów cnoty we współczesnych czasach są złożone i wymagają ostrożności

 

Klatki na penisa czyli pasy cnoty dla mężczyzn

Obecnie dość często mówiąc o pasach cnoty, mamy także na myśli klatki na penisa, czyli cock cage. Klatki erekcyjne to gadżety erotyczne nakładane na męskie genitalia. Ich zadaniem jest powstrzymanie przed erekcją. 

Wiele tego typu akcesoriów erotycznych wykonywana jest z poliwęglanu klasy medycznej, który jest odporny na uderzenia. Jest także lekki, hipoalergiczny i trwały. Cock cage wykonane z tego tworzywa perfekcyjnie izolują penisa przed jakimkolwiek dotykiem a dodatkowo zabezpieczają go przed obrażeniami. Innym powszechnie stosowanym materiałem jest wysokiej jakości silikon, który jest przyjemny w dotyku. Dzięki niemu silikonowe męskie pasy cnoty są wygodne a także higieniczne, łatwe w utrzymaniu czystości.

Celem wszystkich męskich klatek jest uniemożliwienie erekcji. Zapytacie po co? Ano odpowiedzi jest wiele. Być może nie panujecie do końca nad swoim podnieceniem a nie chcecie zwracać uwagi często nabrzmiałym członkiem. Innym powodem jest zachowanie wstrzemięźliwości... dla samego siebie albo z myślą o ukochanej osobie. Taka klatka to oczywisty sygnał dochowania wierności. Jeszcze innym powodem może być po prostu figlarna zabawa czy wyzwanie. Pary z chęcią używają tego typu gadżetu erotycznego do urozmaicenia swojego życia intymnego, do wzbudzenia pożądania bez możliwości dania sobie upustu. Niewątpliwie są to nowe doznania erotyczne, bardzo mocne i zapadające w pamięć. Ostatecznie wiele osób kupuje cock cage także na prezent. 

 

klatki na penisa