Biustonosze

Biustonosze podobnie jak majtki czy tez koszule nocne należą do podstawowych elementów każdej kobiecej bielizny. Biustonosz powinien nie tylko pięknie wyglądać, ale co najważniejsze powinien być wygodny i bardzo dobrze dopasowany. Jedynie taki biustonosz pozwala czuć się swobodnie i wyjątkowo. W naszej bogatej ofercie każda z Pań znajdzie uwodzicielską bieliznę, która będzie idealnie dopasowana do sylwetki. Biustonosze dostępne są w przeróżnych fasonach oraz wzorach, dlatego też każda z Pań znajdzie coś co spełni jej wymagania oraz oczekiwania.


Starannie dobrana bielizna to gwarancja dobrego samopoczucia. W staniku każdy biust powinien wyglądać pięknie. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiedni biustonosz.


1) Odpowiedni obwód pod biustem

Kluczem do dobrze dobranej bielizny jest PAS BIUSTONOSZA, ponieważ to właśnie od podtrzymuje i unosi piersi. Dlatego też tak ważne jest określenie idealnego obwodu pod biustem, czyli znalezienie odpowiedniej szerokości pasa.

Biustonosz MUSI być doskonale dopasowany w obwodzie, co oznacza, że musi ściśle, nieruchomo przylegać do ciała. Stanik nie może się przesuwać podczas unoszenia rąk czy podczas innych ruchów. Jeżeli zapięcie biustonosza przesuwa się w górę, oznacza to, że pas biustonosza jest za szeroki i należy wybrać biustonosz z mniejszym obwodem. Jeżeli biustonosz będzie dobrze dobrany, to nie trzeba będzie go poprawiać i układać podczas noszenia - będzie on cały czas w tym samym miejscu.

2) Właściwa miseczka

Piersi wylewają się ponad krawędź stanika? W okolicach pachy tworzą się fałdki? Fiszbiny wpijają się w boczną część biustu? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, oznacza to, iż miseczka jest nieodpowiednia.

Miseczka musi ładnie obejmować piersi. Przejście pomiędzy krawędzią biustonosza a ciałem musi być łagodne, dzięki czemu biust będzie delikatnie zaokrąglony, lecz nie będzie podzielony w poziomie na pół. Fiszbiny mają idealnie przylegać do ciała i mają tworzyć obrys piersi. Zewnętrze końcówki fiszbin nie mogą wpijać się w boczną część biustu, tylko muszą ją obejmować.


3) Ramiączka

Ramiączka stanowią jedynie uzupełnienie konstrukcji biustonosza. To nie ich zadniem jest podtrzymanie biustu! Dlatego też jeżeli biustonosz będzie dobrze dobrany, to nigdy nie pojawi się problem z ramiączkami w postaci wpijania się ich w ciało. Jeżeli ramiączka pozostawiają czerwone ślady, to należy sięgnąć po biustonosz węższy w obwodzie.

Biustonosz dobrze dopasowany w obwodzie odciąży ramiączka i nie powstanie potrzeba ich naprężenia/skracania w celu uzyskania (niedoskonałej) stabilizacji piersi.